Skip to main content

Wieczne odpoczywanie…

W samym środku wakacji zaskoczyła nas bardzo smutna nowina:  17 lipca nasz Pan Dyrektor Witold Woszczyński zmarł nagle, w trakcie pełnienia swoich obowiązków, w miejscu pracy. Delegacja nauczycieli naszej szkoły udała się na krótkie czuwanie w Sali Pożegnań przedsiębiorstwa pogrzebowego w Kołobrzegu, gdzie wystawiono trumnę z ciałem Zmarłego. Więcej… »

Maturzyści

I oto dobiegła końca szkolna edukacja klasy trzeciej liceum. Szóstka abiturientów, pomyślnie ukończywszy rok szkolny, przystąpiła do maturalnych zmagań.  Od pisemnej matury z języka polskiego w piątek 4 maja, przez matematykę, język angielski, wybrane przedmioty dodatkowe i obowiązkowe egzaminy ustne – jedenaście dni intelektualnego wysiłku. Więcej… »

Pożegnanie

Bardzo smutna wiadomość… dzisiaj, 29 IX, zmarła w wieku 94 lat pani Halina Herbert- Żebrowska, starsza siostra Zbigniewa Herberta. Kiedy była gościem naszej szkoły, dała się poznać jako ciepła, dowcipna, pełna inteligencji i uroku osoba. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcie z dzieciństwa – obok Halinki Herbert jej bracia: Zbigniew i Janusz

Obok pani Haliny – Katarzyna Pechman (dyrektor artystyczny Herbertiady) i Maria Dorota Pieńkowska (kustosz Muzeum Literatury w Warszawie)