Skip to main content

Studniówka Anno Domini 2015

studniówka 2015

studniówka 2015Piątek, 16 stycznia, restauracja w hotelu „Skanpol”…
Najpierw dobre słowo od Dyrektora, od wychowawcy, od uczniów (pięknie przemówił Marek), pamiątkowe prezenty: kaganki oświaty, mądre sowy, szczęśliwe słonie. Potem nieodzowne słowa Wieszcza: Poloneza czas zacząć… Mickiewiczowskie strofy wyrecytowane przez Kubę i Patrycję, spuentowane pierwszymi taktami narodowego tańca… Ruszyła para za parą, w znakomitej jak zwykle choreografii profesor Magdaleny Jarnickiej, popłynęły nieuchronne łzy po policzkach mamuś i tatusiów. Oto dzielni i dumni mężczyźni, oto olśniewająco piękne dziewczyny – oto licealiści, a za sto dni maturzyści, a wkrótce potem absolwenci… i studenci!
Tak zaczęła się zabawa. Młodość, radość i uroda. A parkiet był pełen aż do rana…

 

Obchody 70 Rocznicy Walk o Kołobrzeg

Obchody 70 Rocznicy Walk o Kołobrzeg

17 marca 2015r. z okazji 70 rocznicy walk o Kołobrzeg uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji poległych i żyjących uczestników walk o Kołobrzeg. Szkoła wystawiła poczet w składzie: Małgorzata Krop, Klaudia Knop, Igor Zielony. Po Mszy przemaszerowano w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego na dziedziniec Ratusza, gdzie odbyło się zgromadzenie patriotyczne z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.Więcej… »

Dzień Języków Obcych

Stałym punktem w kalendarzu naszej Szkoły jest Dzień Języków Obcych. W tym roku obchodziliśmy go 10 marca. Tematem przewodnim Dnia Języków były zabytki i ciekawe miejsca Berlina, Londynu i Paryża. Wszystkie te miasta są szczególnie bliskie uczniom naszej szkoły, ponieważ podczas odbywających się co roku wycieczek szkolnych mieli oni okazję zwiedzić je osobiście.Więcej… »

Dzień Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza.

 

6 marca nie był w naszej szkole po prostu zwyczajnym piątkiem. Tego dnia obchodziliśmy w szkole uroczyście Dzień Kobiet. Wszyscy uczniowie szkoły zadbali o to aby Panie czuły się w tym dniu wyjątkowo.Więcej… »

Walentynki

14 lutego, w dniu św. Walentego, przypada Święto Zakochanych.
Z tej okazji 13 lutego Samorząd Szkolny wraz z opiekunem zorganizował konkursy i zabawy aby przypomnieć społeczności szkolnej o tym wydarzeniu. W szkole pojawiły się dekoracje i plakaty o symbolice walentynkowej.Więcej… »