Skip to main content

Laureatki Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu z Geografii Turystycznej

konkurs

28 maja 2015 roku odbył się finał Powiatowego Międzygimnazjalnego Konkursu z Geografii Turystycznej, w którym wzięły udział 3 uczennice naszego gimnazjum: Julia Czachert, Oliwia Gawot i Oliwia Szostek.
Konkurs polegała na wykonaniu wg określonych kryteriów, prezentacji multimedialnej przedstawiającej atrakcje turystyczne wybranego kraju.Więcej… »

Pożegnanie Licealistów

pożegnanie licealistów

We wtorek 26 V nastąpiło pożegnanie z absolwentami z klasy III liceum. Rozluźnieni i uśmiechnięci po zakończonych maturalnych zmaganiach przybyli do szkoły o godzinie 17:00, aby wziąć udział w pożegnalnej uroczystości. Po gromko odśpiewanym hymnie i wyprowadzeniu sztandaru, po przemowach Dyrektora, wychowawcy, nauczycieli i uczniów – nastąpił moment najważniejszy: wręczenie świadectw. Więcej… »

Rekrutacja 2015/2016

Rekrutacja 2015/2016

Ważne informacje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

DROGI GIMNAZJALISTO

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Z. Herberta w Kołobrzegu prowadzi nabór na rok szkolny 2015/2016 . Oferujemy naukę w klasie ogólnej z rozszerzonym językiem angielskim
Informacje o szkole oraz regulamin rekrutacji znajdziesz na naszej stronie w zakładce:

LICEUM – REKRUTACJA

PRZYSZŁY GIMNAZJALISTO

Prowadzimy nabór do pierwszej klasy Społecznego Gimnazjum Nr 1 w Kołobrzegu na rok szkolny 2015/2016
Informacje o szkole znajdziesz na naszej stronie. Regulamin naboru na rok szkolny 2015/2016 umieściliśmy w zakładce:

GIMNAZJUM – REKRUTACJA

ZAPRASZAMY!

XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

17 kwietnia 2015 roku odbyły się XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Tradycyjnie odbyły się one na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Od kilku lat młodzież z naszej szkoły corocznie bierze udział w tych zawodach. W tym roku drużynę liceum reprezentowali uczniowie: Oliwia Mazur ( kapitan) i Patrycja Żywina – tegoroczne maturzystki, Paulina Mazur, Igor Zielony i Łukasz Różycki – uczniowe II klasy liceum.Więcej… »

Warsztaty Ekologiczne

W dniu 4 maja 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach ekologicznych  na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Bogucinie i Rościęcinie.

Uczniowie zapoznali się z pracą tej placówki, która działa od 1996 roku i jest sterowana przez układ automatyczny, umożliwiający monitorowanie zaopatrzenia ludności w wodę.Więcej… »

Uroczystość z okazji 95 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

PCK

26 listopada 2014 roku w Ośrodku Perła Bałtyku odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz z okazji pięćdziesiątego szóstego jubileuszu  Honorowego Krwiodawstwa. Na uroczystość zaproszeni zostali opiekunowie Szkolnych Kół PCK wraz z wolontariuszami ze wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego, honorowi dawcy krwi z Kołobrzegu oraz wszystkie osoby, które wyróżniają się działalnością charytatywną w mieście. Więcej… »

Wycieczka

u wrót Heide Parku 1

W czasie maturalnego tygodnia uczniowie naszej szkoły odbyli tradycyjną zagraniczną wycieczkę autokarową. Po Londynie i Paryżu w tym roku przyszła kolej na sąsiada – Niemcy. Pod opieką dwojga nauczycieli, sympatycznej pilotki i świetnego kierowcy odwiedziliśmy najpierw Berlin – m.in. byliśmy na „Wyspie Muzeów”, obejrzeliśmy największą berlińską katedrę i pozostawione ku pamięci fragmenty berlińskiego muru. Więcej… »

Konkurs Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym

15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak
w Kołobrzegu odbyła się XIX Edycja Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. W zmaganiach wzięły udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne
z powiatu kołobrzeskiego. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, a zwłaszcza zasad i norm prawnych dotyczących praw człowieka. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych – szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 20 pytań z zakresu wiedzy na temat:Więcej… »