Skip to main content

Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu

23 marca 2016 r. odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu. Jego organizatorem była nauczycielka historii w naszej szkole, Ewa Jaster. Współorganizatorem tegorocznej edycji było Muzeum Oręża Polskiego. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 71 rocznicy walk o Kołobrzeg, a adresowany był do młodzieży gimnazjalnej z powiatu kołobrzeskiego. W konkursie wzięło udział 7 drużyn.Więcej… »

List w sprawie…

Szanowni Państwo,

Jako, że Państwa Szkoła nosi imię Zbigniewa Herberta, pozwalam sobie polecić Państwu moją najnowszą piosenkę, napisaną do jego wiersza. Herbert jest moim ulubionym poetą od czasów licealnych. Profesorowie literatury mogą moją opinię lekceważyć. Wszak z wykształcenia jestem matematykiem, a tylko z zawodu muzykiem śpiewającym poezję. Zawsze jednak będę mówił, że Herbert to, obok Leśmiana, NAJWIĘKSZY polski poeta. Gratulując Państwu tak zacnego patrona, zapraszam do posłuchania mojej kompozycji do „Wilków” Zbigniewa Herberta – najbardziej znanego wiersza poświęconego Żołnierzom Wyklętym.  Oto link do filmu na Youtube: https://youtu.be/eOZsfBltzA8 (Proszę kliknąć na link lub wpisać w przeglądarkę „Kuba Michalski Wilki”).

Rekonesans na rynku pracy

Rankiem 11 marca uczniowie klasy III liceum (wkrótce maturzyści i absolwenci!) pod opieką profesora Wojciecha Czaplewskiego udali się do hali Milenium, gdzie odbywały się Targi Pracy – wydarzenie, nad którym patronat objęły władze wojewódzkie i powiatowe. Więcej… »