28.03.2017 r. w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu. Jego organizatorem była nauczycielka historii w naszej szkole, Ewa Jaster. W Konkursie wzięło udział 8 drużyn. Zaproszonych gości i uczestników powitał pan dyrektor Witold Woszczyński, który podziękował za wsparcie staroście kołobrzeskiemu Tomaszowi Tamborskiemu, wiceprezydentowi Jackowi Woźniakowi i dyrektorowi muzeum Aleksandrowi Ostaszowi. Gościem specjalnym był Stefan Raniecki, który wygłosił prelekcję nt. historii Pomorza.

Konkurs rozpoczęły zmagania drużynowe. Zadania konkursowe przewidywały m.in. rozwiązanie testu, napisanie legendy o Kołobrzegu, rozpoznawanie sławnych kołobrzeżan i obiektów znajdujących się w mieście.

Pierwsze miejsce w konkursie drużynowym zdobyli nasi gimnazjaliści: Adrianna Grabowska, Miłosz Hen i Piotr Socha. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1, a trzecie – uczniowie Gimnazjum im. Orła Białego w Ustroniu Morskim. W zmaganiach indywidualnych tytuł zwycięzcy zdobył Piotr Socha. Dwie drugie nagrody przyznano dla Zuzanny Czajki z Siemyśla oraz Weroniki Tołkaczewskiej z Gimnazjum nr 2. Finał uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Kołobrzegu. Naszym laureatom gratulujemy!