I oto zaczyna się nowy rok szkolny. Nasza szkolna społeczność wzbogaciła się liczebnie: prócz naturalnego nabytku – kilkunastoosobowej klasy pierwszej liceum – pojawiła się cała nowa klasa gimnazjalna – uczniowie i ich rodzice z likwidowanego gimnazjum w Radzikowie uczynili zaszczyt naszej szkole, przenosząc w jej mury całą klasę drugą. Ponadto pojawiła się nowa, sześcioosobowa klasa trzecia liceum. Podniesieni na duchu gwarem i wzmożonym ruchem na szkolnych korytarzach, zasiadamy do nowych (oby smakowitych!) edukacyjnych specjałów.

W poniedziałek 4 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Sztandar, hymn, powitalne przemówienia Dyrekcji, herbertowski spektaklik przygotowany przez trzecią gimnazjalną. Następne dwa dni poświęciliśmy działaniom integrującym zwiększoną liczebnie szkolną społeczność: we wtorek uczniowie udali się do kręgielni, gdzie podczas zabawy mogli nawiązać nowe znajomości, a potem uraczyć się smaczną pizzą. W środę odbyły się „zapoznawcze warsztaty ceramiczne” w pracowni Art Ceramika. W międzyczasie licealiści wykonali kawał dobrej roboty, przygotowując do nowego roku szkolne gabinety.

Naładowani optymizmem i gotowością do trudu, ruszamy do nowych zadań!