Jak co roku – przy wsparciu Urzędu Miasta i Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” – nasza szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Recytatorski Mała Herbertiada. Była to już dziesiąta edycja konkursu.
W recytatorskich zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Kołobrzegu, Dźwirzyna, Drzonowa i Rymania. Jury w składzie: Helena Elert (polonidstka, wieloletnia działaczka Towarzystwa Kultury Teatralnej), Jacek Pechman (KO „Herbertiady”, przyjaciel rodziny Herbertów), Szczepan Czaplewski (zwycięzca Małej Herbertiady sprzed kilku lat, finalista i laureat ogólnopolskich konkursów recytatorskich i poezji śpiewanej) oceniło 28 recytatorskich prezentacji. Nagrodę Główną w konkursie zdobył Maciej Piątek (uczeń naszego gimnazjum – GRATULUJEMY!); w kategorii starszej (klasy siódme i gimnazjum) pierwsze miejsce zdobyła Iga Szukalska (Gimnazjum nr 1), drugie – Magdalena Łysiak (Szkoła Podstawowa nr 7), trzecie – Dominika Jarzyńska (reprezentująca Bałtycki Hufiec Morski, ale również ucząca się w naszym gimnazjum). W kategorii młodszej (klasy piąte i szóste) pierwsze miejsce przypadło Gabrieli Wesołek (SP 6), drugie – Idze Smolińskiej (SP 6), trzecie Mai Skubisz (SP w Dźwirzynie). Wyróżnienia w obu kategoriach otrzymali: Julian Tomaszewski (SP 6), Lawinia Zawartowska (SP „Morska Kraina”), Amelia Marczak (SP 4), Wojciech Rudniak (SP w Rymaniu) oraz Natalia Trojanowska i Joanna Dorobek z naszej szkoły. Konkursowi towarzyszyła wystawa herbertianów – książek, artykułów, plakatów, płyt, ulotek i plansz związanych z Patronem konkursu. Zmagania konkursowe poprzedził kilkunastominutowy występ Szczepana Czaplewskiego. Przeprowadziliśmy krótkie recytatorskie warsztaty. Z okazji przypadającej tego dnia rocznicy uczciliśmy pamięć oficerów pomordowanych w Katyniu oraz ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Zaśpiewana przez Szczepana „Szklana Góra” Jacka Kaczmarskiego stała się też okazją do wspomnienia wielkiego barda – 10 kwietnia przypada 14 rocznica jego śmierci.