I znowu, jak w każdym wrześniu, do Kołobrzegu zawitała Herbertiada, tym razem dedykowana niedawno zmarłej siostrze naszego Patrona – Halinie Herbert-Żebrowskiej. Był to już 19. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta – i jak co roku mieliśmy w tym wydarzeniu swój współudział.         Pierwszy dzień przeglądu, czwartek, to dzień warsztatów recytatorskich, które odbyły się w auli naszej szkoły, a poprowadziła je Agata Piotrowska-Mastalerz z Akademii Teatralnej w Warszawie. W piątek odbył się ogólnopolski konkurs recytacji utworów Herberta. W tych artystycznych zawodach wzięło udział troje reprezentantów naszej szkoły, spośród których Bartek Dankowski – nasz tegoroczny maturzysta – zdobył wyróżnienie. Trzeci i czwarty dzień Herbertiady to sobotnio-niedzielna Gala, podczas której kołobrzescy widzowie mogli obejrzeć m.in. aktorów Teatru Narodowego w Warszawie i Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego – jednak pierwszym artystą na scenie był nasz gimnazjalista Piotrek Piątek (recytował „Przesłuchanie anioła” w nagrodę za zwycięstwo w wiosennej „Małej Herbertiadzie”).

Foto: Wojciech Czaplewski i Jerzy Błażyński