20 III 2019 r. odbył się w naszych murach XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu. Organizatorem była nasza nauczycielka historii Ewa Jaster, a współorganizatorem Muzeum Oręża Polskiego. Konkurs, objęty patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, został zorganizowany w ramach obchodów 74. rocznicy walk o Kołobrzeg.

     

Adresowany był do uczniów klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkół podstawowych z powiatu kołobrzeskiego. Cel Konkursu to propagowanie wiedzy o dziejach regionu, zaznajomienie z sylwetkami wybitnych Kołobrzeżan, budzenie więzi z Małą Ojczyzną, integracja młodzieży z różnych środowisk i promocja szkoły.

Gości i uczestników powitała wicedyrektor Ewa Jaster. Gościem specjalnym był licencjonowany przewodnik inż. Stefan Raniecki – pasjonat, autor wydawnictw nt. naszego regionu, który wygłosił prelekcję o tajemnicach Enigmy.

W konkursie wzięło udział 9 drużyn, zadania przewidywały m. in. rozwiązanie testu z historii miasta oraz testu nt. Enigmy. Uczniowie pisali także balladę o Kołobrzegu.

Pierwsze miejsce w konkursie drużynowym zdobyli: Martyna Szczęsna, Klaudia Barańska i Jakub Świtoń z Gimnazjum nr 2 im. Józefa Wybickiego. W zmaganiach indywidualnych tytuł zwycięzcy zdobył Szymon Pawlicki ze Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie.

Mimo wysokich wymagań do konkursu przystąpiła ponownie duża liczba uczniów. A poziom ich przygotowania z roku na rok jest coraz wyższy. Konkurs zamknął miejskie obchody 74 rocznicy walk o Kołobrzeg.