Dnia 26 czerwca 2015r. spotkaliśmy się, by pożegnać rok szkolny, jako czas wytężonej pracy i nauki, organizowania prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Cieszymy się z uzyskanych wyników będących efektem naszych wspólnych, całorocznych wysiłków.Uczniowie i nauczyciele po raz ostatni przed wakacjami spotkali się w szkole. Na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły p. Witold Woszczyński podziękował uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za całoroczną pracę oraz życzył miłego wypoczynku. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia dla uczniów oraz listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców, za owocną współpracę ze szkołą. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II Liceum i II Gimnazjum.Zakończenie roku było szczególnie ważnym momentem dla uczniów klasy III Gimnazjum, którzy, kończąc naukę w naszej Szkole, przygotowani zostali do kolejnego etapu edukacyjnego, zdobyli wiedzę i umiejętności, stali się godnymi ludźmi. Wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia.
Młodzież klas trzecich otrzymała świadectwa ukończenia Społecznego Gimnazjum oraz
Zaświadczenia OKE o wynikach egzaminów gimnazjalnych, które tradycyjnie w naszej Szkole były wyższe od not krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Zaszczytny Dyplom Primus Inter Pares z podpisem Katarzyny Herbert Żony Poety oraz Prezesa Herbertowskich Szkół Wojciecha Kalickiego nadawany najlepszym Absolwentom Herbertowskich Szkół, w tym roku przyznano Dagmarze Mrozińskiej oraz Szymonowi Szymańskiemu. Za wielki trud włożony w edukację, za wszystkie lata starań, za przekazaną wiedzę, cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie… dziękowali Absolwenci Dyrekcji, Wychowawcy i Nauczycielom.
Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku i wielu miłych wrażeń podczas wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.